A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/chemvet/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Kimya Sektörü Hayat Boyu Öğrenme Yazılımı | CHEM-VET

Ana Faaliyetler


Ana Faaliyetler

MODÜL-MÜFREDAT GELİŞTİRME FAALİYETLERİ

“Boya-kompozit-ilaç-akaryakıt-plastik dallarında hayat boyu öğrenme modüllerinin hazırlanması/eğitim modüllerinin meslek standartlarına göre revize edilmesi” ve “meslek liseleri ve teknik liseler, sivil toplum, sosyal ortaklar ve özel sektör işbirliğinin teşvik edilmesi” özel hedefleri gözetilerek kurgulanmış faaliyetlerdir.

Meslek Standartlarının İncelenmesi

Bu faaliyet çerçevesinde boya, ilaç, kompozit, plastik ve akaryakıt sektörlerine ait, farklı seviyelerden toplam 13 adet mesleğin var olan Meslek Standartları incelenip gözden geçirilecektir. İncelemesi tamamlanan bu 13 meslek H.B.Ö. modüllerinin oluşturulmasına temel teşkil edecektir. Başvuru Sahibi KİPLAS, Proje Ortağı Kadırga TEML ve İştirakçiler Kompozit Sanayicileri Derneği, DYO ve Pharmavision da çalışmalara katkılarını sunacaktır. Faaliyet süresince Mesleki Yeterlilik Kurumu ile temas halinde olunacak, revize meslek standartları MYK Kimya Sektörü Komitesi’nde onaya sunulacaktır.

H.B.Ö Modüllerinin Hazırlanması

“Piyasanın talebiyle uyumlu, standardı ve belgelendirmesi olan müfredat” eksikliği sorununa çözüm sunmak adına Meslek Standartları ile uyumlu H.B.Ö. modülleri hazırlanacaktır. Süreç boyunca Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile işbirliği halinde çalışılacak, prosedür gereği Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uzmanları, çalışmaların içinde bizzat yer alacaktır.

E-Öğrenme Yazılımı Altyapı Çalışmaları

Hazırlanan modüller multimedya ve e-öğrenme yöntemiyle zenginleştirilecektir. Yazılımın uygulamaya konmasıyla faydalanıcılara uzaktan öğrenme imkânı sunulacak; modül/müfredatlar gelişen teknolojiyle uyumlu hale gelecektir.

Eğitim Modüllerinin Dokümantasyonu ve Kamu Kurumları ile İşbirliği Çalışmaları

Proje ekibi ve Proje Ortağı Kadırga Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile diyalog geliştirilecektir. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile modül oluşturma faaliyetleri için bir protokol imzalanacaktır. Ayrıca, Proje Ortağı Kadırga TEML yardımıyla, İstanbul’da kimya teknolojisi alanında eğitim veren 5 meslek lisesi/teknik liseyle işbirliği geliştirilecektir.

SEMİNER FAALİYETLERİ

Usta Öğreticiler ve Meslek Lisesi Öğretmenleri için Eğitim Semineri ve Saha Ziyaretleri

Projeyi ve Proje ile meslek standartları doğrultusunda geliştirilen ve/veya revize edilen modülleri, onları uygulayacak olan öğretmen ve usta öğreticilere tanıtmak ile meslek standartları/mesleki yeterlilikler konusunda hedef grupta farkındalık yaratmak amacıyla işbirliği yapılan mesleki eğitim kurumlarının öğretmenleri ile iştirakçilerin bünyesinde bulunan usta öğreticilere yönelik bir adet eğitim semineri düzenlenecektir. 

Eğitimini Yarıda Kesmiş Kişiler İçin Çalışmalar

Eğitimni yarıda kesmiş 30 kişi için, H.B.Ö. eğitimleri ve belgeli çalışan haline gelme üzerine bir seminer düzenlenecektir. İstanbul’da merkezi bir yerde düzenlenecek seminer, 1 gün sürecektir.