A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/chemvet/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Kimya Sektörü Hayat Boyu Öğrenme Yazılımı | CHEM-VET

Hedef Gruplar


Hedef Gruplar

İstanbul’da Kimya Teknolojisi alanında eğitim veren mesleki ve teknik lise öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticileri; boya-kompozit-ilaç-akaryakıt dallarındaki usta öğreticiler; aynı alanda eğitimini bırakmış kişiler, bu dallarda rol alan İstanbul’daki sosyal ortaklar ve STK’lar olarak belirlenmiştir.

Modül ve müfredattaki değişme ve gelişmelerin öğrencilere aktarımı konusunda bu grupların köprü görevi üstlenmesi beklenmektedir. Bu okulların öğrencileri ise gelecekte söz konusu modüller doğrultusunda eğitim alacak kişiler oldukları için hedef grup içinde tanımlanmıştır.

Mesleki eğitimini yarıda bırakmış kişiler ise H.B.Ö. konusunun proje gündeminde olmasının doğal bir sonucu olarak hedef grupta yerini almıştır. Aynı şekilde, proje konusu özelinde rol alan İstanbul’daki sosyal ortaklar ve STK’lar da proje kapsamında hazırlanacak H.B.Ö. modüllerinin uygulamaya geçirilmesi noktasında katkıları ve iş birlikleri elzem görüldüğünden hedef grup içine alınmışlardır.

Nihai Faydalanıcılar

Projenin nihai faydalanıcıları olarak Kimya Teknolojisi alanında eğitim veren Türkiye’deki tüm mesleki ve teknik eğitim kurumları; Kimya Sektöründeki tüm usta öğreticiler, diğer çalışanlar ve işverenleri; yükseköğretime devam edemeyen tüm meslek lisesi mezunları (mesleki ve teknik eğitim okulları mezunlarının %94,1’i) ile mesleki ve teknik eğitimde rol alan sosyal ortaklar, STK’lar; H.B.Ö kapsamında kimya sektöründe meslek edinmek ve çalışmak isteyenler olarak öngörülmüştür.